Siim Pohlak

Siim Pohlak

Riigikogu rahanduskomisjoni liige, ettevõtja

Nr. 106

Siim Pohlak: Euroopa Liidust peab saama rahvusriikide liit, kus väärtustatakse rahvusriiklust ja rahvuskultuure

Eestil on Euroopa Parlamendis küll ainult seitse esindajat, kuid seda enam on ülioluline, et kõik need seitse ajaksid tervemõistuslikku poliitikat ja seisaksid Eesti eest Euroopas, tõdeb Riigikogu liige ja ettevõtja Siim Pohlak. Tema sõnul on tähtis, et Eesti saadikud oleksid võimelised tegema koostööd jõududega, kes tahavad lõpetada Euroopas valitseva stagnatsiooni.

 „Reisisin Kesk- ja Lääne-Euroopas esimest korda millenniumivahetuse paiku. Kui võrrelda praegu Euroopa tänavatel avanevat pilti toonasega, on muutus tohutu. Euroopa Liit on viimastel kümnenditel ebaõnnestunud kõigis väljakutsetes. Rohepöördega on keeratud untsu nii põllumajandus kui ka Euroopa tööstus ja tootmine. Majandus- ja rahanduspoliitikas on Euroopa võitluses teiste maailma suurtega selgelt alla jäämas. Immigratsioonipoliitika on olnud suurim läbikukkumine üldse – Euroopa rahvusriikidest on saanud EL-i ülirumala immigratsioonipoliitika tagajärjel rahvaste sulatuskatel ning riikide pikaajalised kultuuritraditsioonid ja rahvuslikud eripärad on saamas ajalooks,“ räägib Pohlak.

„Lisaks on noorte meeste massiline sisseränne kolmandatest riikidest toonud kaasa jõuguvägivalla, terrori ja plahvatused Euroopa südames. Rahvusriikide koostöö asemel püütakse Brüsselist kõike kontrollida ja bürokraatia kaudu juhtida, mis aga lämmatab nii riikide parlamente kui ka Brüsseli ja Strasbourg’i kabinette. Suheldes vanade tuttavatega Saksamaal või Hollandis ütlevad peaaegu kõik, et neil on kõrini sellest, mis toimub ja tegelikul on paljudel kõrini ka Eestis. Inimestele ei meeldi, et EL tegeleb kõikvõimalike asendustegevuste ja jaburustega, selle asemel, et piirata massiimmigratsiooni ja tugevdada rahvusriikide majandusi ning julgeolekut.“

Pohlak juhib tähelepanu tõsiasjale, et just Euroopas on viimastel aastasadadel elanud maailma ühed töökamad, ettevõtlikumad ja distsiplineeritumad rahvad, kes ehitasid üles tugevad riigid.

„Kahjuks ei ole heaolu tuules moraali ja distsipliini hoida suudetud ning praeguseks on Euroopa Liidus haaranud võimu eluvõõras ja utoopilistesse kinnisideedesse takerduv seltskond, kes kahjustab kogu Euroopa Liidu, sealhulgas iga üksiku liikmesriigi konkurentsivõimet ja majandust. Elukvaliteedi parandamise asemel on võetud vastupidine suund ja EL-i liikmesriike juhitakse majandusliku ja demograafilise krahhi suunas,“ ütleb ta. 

„Töötaksin Euroopa Parlamendis selle nimel, et Euroopa piirid oleksid kaitstud, massiimmigratsioon peatatud ning töötud või kriminaalsete kalduvustega migrandid välja saadetud. Töötaksin selle nimel, et Euroopa linnad oleksid turvalised, tänavatel ei lõhkeks terroristide pommid ega toimuks gängisõdu. Euroopa Liidust peab saama rahvusriikide liit, kus tehakse eelkõige majanduskoostööd ning väärtustatakse rahvusriiklust ja rahvuskultuure.“

Siim Pohlak on Riigikogu rahanduskomisjoni liige, EKRE fraktsiooni aseesimees, Kose vallavolikogu liige ning raadiojaamade Tre Raadio, Ring FM ja Ruut FM omanik. 

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kogemus meie veebisaidil. Küpsised võimaldavad meil analüüsida meie veebisaidi liiklust. Me ei kasuta küpsiseid reklaamide näitamiseks ega muuks Lehte külastades nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt minimaalsetele küpsiste veebiliikluse analüüsiks kasutamise reeglitele.