Merle Kivest

Merle Kivest

Tartu linnavolikogu liige, sotsiaaltöö ekspert

Nr. 107

Merle Kivest: sotsiaalvaldkond ja inimeste toimetulek vajavad tõsisemat tähelepanu 

Merle Kivest on Tartu volikogu liige ja suure kogemusega sotsiaaltööekspert, kes on tegutsenud sotsiaalhoolekandes taasiseseisvunud Eesti Vabariigi algusaegadest alates.

Ta nendib, et Eesti ei ole suutnud 30 aasta jooksul lahendada olulisemaid sotsiaalprobleeme, milleks on tema hinnangul inimeste toimetulek ja sotsiaalteenuste kättesaadavus.

Viimastel aastatel on inimeste toimetulek veelgi halvenenud, aga ei Eesti ega Euroopa juhtorganid ole nende probleemide lahendamiseks eriti midagi ette võtnud.“

Kivest kandideerib Euroopa Parlamenti, sest sotsiaalvaldkond ja inimeste toimetulek vajavad tõsisemat tähelepanu.

„Hoolekande arengu projektipõhine suunamine Euroopa Liidu poolt ei ole lahendanud meie olulisemaid sotsiaalprobleeme ning sotsiaalteenuste kättesaadavus Eesti erinevais paigus erineb endiselt suurelt. Sotsiaaltöötajana leian, et vaesuse leevendamine ei peaks olema mitte hoolekande teema, vaid igale inimesele peaks olema tagatud inimväärne äraelamine, seda nii miinimumpalgaga tööle asumisel kui ka töövõimetuse tuvastamisel,“ ütleb ta.  

Madalad maksud ja taskukohased hinnad peaksid olema kõigi Euroopa riikide eesmärk elanike toimetuleku parandamiseks ja turvatunde tagamiseks. On raske pealt vaadata, kuidas Eesti langeb oma erinevate majandus- ja elukvaliteedinäitajatega Euroopas aina madalamale. Samal ajal tugevneb Euroopast, lisaks maksutõusudele, surve sisserände suurendamiseks, mis tooks omakorda kaasa uusi sotsiaalprobleeme olukorras, kus varasemadki probleemid on lahendamata.“

Merle Kivest on kindel, et rahvuskonservatiivse poliitika ja tugeva ühiskonna alustalaks on hästi toime tulev perekond. „Seetõttu tuleb luua perede toimetulekuks parimad tingimused. Iga otsus mille langetame, peab toetama meie rahva edasikestmist ja toimetulekut. Euroopa Liidu rahvastel peab olema õigus ise oma elu korraldada. Kahjuks näeme, kuidas liikmesriikide suveräänsus on vähenenud ja ebaproportsionaalselt suur võim koondunud Euroopa Liidu institutsioonide kätte. Eesti rahvuskonservatiivide kohus on näidata teistele Euroopa rahvastele, kuidas tunda ära poliitiliste õiguste ja kodanikuvabaduste piiramine ning milliseid probleeme toob kaasa immigratsioon ja multikultuurne ideoloogia. Peame seisma Eesti iseseisvuse ja traditsiooniliste euroopalike väärtuste eest.“

Merle Kivest on sündinud ja kasvanud Tartus. Lõpetanud Tartu 7. keskkooli (1992), Rakvere Pedagoogikakooli sotsiaalpedagoogina (1994) ning Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö magistrina (2001). Tal on 20-aasta pikkune hoolekande korraldamise ja 13-aasta pikkune sotsiaaltööteenistuse juhtimise kogemus Tartu linnavalitsuses. Lisaks on ta  töötanud asenduskodus teenuste juhina ja rehabilitatsioonivaldkonnas. Praegu on ta Tartu linnavolikogu liige, volikogu EKRE fraktsiooni aseesimees ja sotsiaalkomisjoni aseesimees, samuti Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Tartu linna ringkonna aseesimees. Ta on abielus, peres on kaks poega: Marten (22) ja Kristjan (18).

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kogemus meie veebisaidil. Küpsised võimaldavad meil analüüsida meie veebisaidi liiklust. Me ei kasuta küpsiseid reklaamide näitamiseks ega muuks Lehte külastades nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt minimaalsetele küpsiste veebiliikluse analüüsiks kasutamise reeglitele.