Martin Helme

Martin Helme

EKRE esimees, endine rahandusminister

Nr. 102

Martin Helme: Eesti ja Euroopa seisavad põhimõttelise valiku ees 

Eesti vajab Brüsselisse julgeid poliitikuid, kes tunnevad hästi Euroopa ajalugu ja poliitikat ning teenivad kompromissitult eesti rahvast. Martin Helme, EKRE esimees, endine rahandusminister ja Riigikogu aseesimees on Eesti üks südikamaid ja karismaatilisemaid poliitikuid, kelle eesmärk on Eesti riigi ja rahva kestmine läbi aegade.

Martin Helme oskab ja tahab võidelda õigete väärtuste eest Euroopas nii, et saame riigi ja rahvana jõukamaks ning jääme püsima läbi aegade.

„Kui eestlased otsustasid 2003. aasta referendumil, et Eesti võib kuuluda Euroopa Liitu, andsid nad selle mandaadiga kaasa ranged piirangud. Kõige olulisem neist: Euroopa Liit ei tohi lämmatada meie põhiseaduse aluspõhimõtteid nagu riiklik suveräänsus, Eesti kui eestlaste rahvusriik, meie põhiseadusesse raiutud kodanikuvabadused nagu sõna- ja südametunnistusvabadus, eraomandi puutumatus, ettevõtlusvabadus,“ ütleb Helme.

„Paraku on kahekümne liikmeks oldud aasta jooksul rahva mandaadist pidevalt mööda mindud. Brüssel on igal võimalikul moel kaaperdanud võimu liikmesriikidelt ning liikmesriigid – Eesti nende hulgas – on sellega leppinud. Leppinud, sest valitsuses on olnud liberaalid-globalistid, kelle ideoloogia on rahvusriike vaenav ja Brüsselile pugev. Ainult riikides, kus võimul on olnud konservatiivid ja rahvuslased, on võideldud suveräänsuse kadumise vastu, jättes tihtilugu Brüsseli korraldused lihtsalt täitmata.“

Helme sõnul seisab Eesti – ja kogu Euroopa – põhimõttelise valiku ees: kas kodanikud lubavad vajuda oma riigil Brüsseli ebademokraatliku, vasakradikaalide juhitud föderaalvõimu provintsiks või seisavad julgelt ja südikalt oma rahvuslike huvide eest. „On selge, et suveräänsuse ja rahvuslike huvide eest seisavad kõikjal ainult rahvuslikud ja konservatiivsed erakonnad.“

Martin Helme tunneb isiklikult Euroopa rahvuslike erakondade juhte, kellega koos tüüritakse Euroopa Liit õigele kursile: „Euroopa rahvuskonservatiivide tihe koostöö on vajalik, sest ainult nii saab vastu astuda globalistide võimule.

Toetades eurovalimistel Martin Helmet, toetad Eesti rahvusriigi püsimist, immigratsiooni pidurdamist, riikide välispiiride kindlustamist, roheäärmusluse peatamist, iseseisvat ja rahvuslikku majanduspoliitikat, vaba ühiskonna kaitsmist tsensuuri eest, suurkorporatsioonide võimu ohjeldamist.

Martin Helme on lõpetanud Tartu Ülikoolis lähiajaloo eriala. Ülikooli kõrvalt töötas ta aastatel 1995–2000 ta välisministeeriumis, esialgu konsulaarosakonnas, hiljem poliitika planeerimise osakonnas. Ta on abielus Eeva Helmega ja neil on viis last: Helena, Iris, Viktoria, Edward ja Gloria.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kogemus meie veebisaidil. Küpsised võimaldavad meil analüüsida meie veebisaidi liiklust. Me ei kasuta küpsiseid reklaamide näitamiseks ega muuks Lehte külastades nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt minimaalsetele küpsiste veebiliikluse analüüsiks kasutamise reeglitele.