Jaak Madison

Jaak Madison

Euroopa Parlamendi saadik, EKRE aseesimees

Nr. 110

Jaak Madison – meie mees Euroopa Parlamendis 

Viis aastat tagasi Euroopa Parlamenti valitud Jaak Madison on rahvuskonservatiivse valija seas kõige kõrgemalt hinnatud eurosaadik. On ka põhjust – inimestele on silma jäänud tema julged ja kompromissitud sõnavõtud, panus massiimmigratsiooni pidurdamisel ja Vene ohu teadvustamisel Euroopas.


Kui Jaak Madison 2019. aastal Euroopa Parlamenti tööle asus, seadis ta  eesmärgiks lähtuda oma otsustes, hääletamistes ja kõnedes ainult Eesti riigi ja rahva huvidest. See võib tunduda elementaarne, ent ei ole seda siiski. Enamik Eesti eurosaadikuid kuulub liberaalsetesse ja vasakpoolsetesse poliitgruppidesse, mis koondavad võimu Brüsselisse, suurendavad bürokraatiat ja sõidavad väikeriikide huvidest teerulliga üle.

„Mina seadsin sihiks seista Eesti huvide eest nõnda, et me ei nõustuks pimesi ükskõik milliste rumalate otsustega, mida praegune Euroopa Parlamendi enamus ehk Euroopa vasakpoolsed vägisi peale suruda tahavad,“ ütleb Madison.

Ta liitus 2019. aastal europarlamendis Identiteet ja Demokraatia (ID) fraktsiooniga, mis koondab paremkonservatiivseid ja rahvuslikke erakondi üle Euroopa. „Eesti kui väikeriigi kohal ripub pidevalt oht, et mõni Brüsseli otsus, mis võib küll sobida Euroopa suurriikidele, on kahjul Eestile. Kogu aeg peab endalt küsima, kas ühe või teise otsuse tulemusel läheb meie inimeste elu paremaks või halvemaks, kas see aitab kaasa Eesti riigi ja rahva püsimisele või töötab sellele vastu,“ ütleb Madison ja kinnitab, et Eesti huvid on ID poliitgrupis kindlasti paremini esindatud kui teistes europarlamendi fraktsioonides.

Madison peab oma tähtsaimateks töövõitudeks Euroopa Parlamendis kohustuslike immigratsioonikvootide kehtestamise pidurdamist ning Euroopa suurte ja mõjukate parteide esindajate veenmist selles, et Venemaa kujutab endast ohtu kogu vabale maailmale.

Madison kinnitab, et Eestil on tegelikult võimalik vetostada ja pidurdada EL-is ükskõik milliseid otsuseid. „Paraku paljud ametnikud ja poliitikud seda ei tee, esiteks argusest ehk soovist olla sakste meele järgi, aga teisalt ka laiskusest, sest ei süüvita Euroopa Liidu õigusloome nüanssidesse. Meie ametnikud tahavad Brüsselile meeldida ja viia eurosuuniseid ellu mitu korda vängemalt, kui nõuab direktiiv või määrus.“

Jaak Madison peab oluliseks, et töö Eesti rahvuslike huvide eest seismisel europarlamendis jätkuks ning rahvuskonservatiividel oleks seal tugev esindatus.  

„Vaja on jätkata võitlust selle nimel, et pidurduks euroliidu föderaliseerumisprotsess ning EL oleks rahvusriikide liit, kus liikmesriikidel on alles nende otsustusõigus ja iseseisvus. Samuti tuleb peatada Eestit ja Euroopat vaeseks tegev roheäärmuslus, hoida ära meie rahva püsimist ohustavad kohustuslikud immigratsioonikvoodid ning tõsta Eesti ja Euroopa sõjalist võimekust, et kaitsta end agressiivse Venemaa vastu.“

 Jaak Madison on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna bakalaureusekraadiga. Enne europarlamenti valimist oli ta Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees.

Madison kuulub Kaitseliidu Tallinna Maleva Toompea malevkonda. Ta elab koos laulja ja muusiku Merit Männistega, peres kasvab pisipoeg Jakob. Valdab eesti, inglise, rootsi, saksa ja soome keelt.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kogemus meie veebisaidil. Küpsised võimaldavad meil analüüsida meie veebisaidi liiklust. Me ei kasuta küpsiseid reklaamide näitamiseks ega muuks Lehte külastades nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt minimaalsetele küpsiste veebiliikluse analüüsiks kasutamise reeglitele.