Henn Põlluaas

Henn Põlluaas

Riigikogu väliskomisjoni liige, EKRE aseesimees, endine Riigikogu esimees

Nr. 105

Henn Põlluaas: meie hoiak Euroopa Liidus peab olema kindel, julge ja väärikas

 Henn Põlluaas on Riigikogu endise esimehena ja praeguse väliskomisjoni aseesimehena liigagi sageli näinud, kuidas Eesti ministrid võtavad enne euroliidu kõrgetasemelisi kohtumisi sisse hoiaku, et „Eesti toetab Euroopa Liidu seisukohti“.

„Seda isegi siis, kui need seisukohad meile ei sobi ja Eesti rahvuslike huvidega ei kattu. Eestil puudub praegu Euroopa Liidu poliitika ja julgus eristuda. Aga me peame seisma enda eest Euroopa Liidus samamoodi nagu teised EL-i liikmesriigid,“ ütleb Põlluaas.

„Järgnevatel aastatel selgub, kas Euroopa Liit on võrdsete ja suveräänsete rahvusriikide liit või kujundatakse sellest föderaalriiki. Praegu liigub võim üha enam Brüsseli suunas, aga seal ei arvestata enam liikmesriikide, eriti väikeste, rahvuslike, kultuuriliste, majanduslike või klimaatiliste eripäradega.“

Põlluaasa sõnul tuleb piirata eurobürokraatiat ja ülereguleerimist. „Euroopa Liit ei tohi suruda meile peale oma tahet maksude, majanduse, põllumajanduse, immigratsiooni, väärtuste, sõna- ja südametunnistuse vabaduse küsimustes. Liikmesriikide iseseisevat otsustusõigust ei tohi vähendada.“

Põlluaasa sõnul on vaja kaitsta tõelisi euroopalikke väärtusi. „Kui tahame Euroopat päästa ning rahva ja kultuurina ellu jääda, siis tuleb peatada üha kasvav massiimmigratsioon. Näeme, et enamik islamiusulistest immigrantidest ei kavatsegi euroopalikke väärtusi üle võtta. Eesti on üks suurima välispäritolu inimestega riik. EL-i rändelepe ja immigrantide kohustusliku ümberjagamise kava tuleb peatada. EL peab oma hoiakud ümber hindama ja seadma esikohale põlisrahvastiku taastootmist toetava sotsiaalsüsteemi.”

Põlluaas tahab seista Euroopas Eesti inimeste heaolu paranemise, majanduskeskkonna arendamise ja võrdsete toetuste eest. „Euroopa Liidu majandust ja inimeste heaolu hävitav ideoloogiline rohepööre tuleb peatada. Energia hinnad tuleb viia alla, loobudes kunstlikust CO2 süsteemist ja taastada meie majanduslik konkurentsivõime ja energiajulgeolek. Kui tahame püsima jääda, tuleb esikohale seada terve mõistus. Meie hoiak Euroopa Liidus peab olema kindel, julge ja väärikas.”

Samuti leiab Põlluaas, et tänases julgeolekukriisis peab Euroopa Liit panustama oluliselt rohkem liikmesriikide kaitsevõime tõstmisesse ja kaitsetööstuse arengusse. „Kreml peab teadma, et tema agressiivsusega ja tema kuritegudega Ukrainas ei lepita. Eriliselt tuleb toetada Venemaaga piirnevate liikmesriikide kaitsevõimet.“

Henn Põlluaas on Riigikogu liige alates 2015. aastast. Aastatel 2019–2021 oli ta Riigikogu esimees. Enne parlamenti valimist oli ta Saue linnapea. Põlluaas on lõpetanud Nõmme Gümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli (TPedI), kraadilt magister. Ta on Kaitseliidu ja Eesti Reservohvitseride Kogu liige. Ta on avaldanud kolm raamatut, kirjutanud hulgaliselt sise- ja välispoliitilisi artikleid. Henn Põlluaas on abielus. Tema abikaasa on maastikukujundaja ja loodusfotograaf. Neil on kaks last ning üks lapselaps.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kogemus meie veebisaidil. Küpsised võimaldavad meil analüüsida meie veebisaidi liiklust. Me ei kasuta küpsiseid reklaamide näitamiseks ega muuks Lehte külastades nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt minimaalsetele küpsiste veebiliikluse analüüsiks kasutamise reeglitele.