Helle-Moonika Helme

Helle-Moonika Helme

Riigikogu kultuurikomisjoni liige

Nr. 104

Helle-Moonika Helme: valides EKRE saad parema Euroopa!

 Alates 2019. aastast Riigikogu saadikuna töötav Helle-Moonika Helme on veendunud, et Eestile kui väikeriigile on Euroopa Liidu liikmena kõige olulisem püsimajäämine.

„Euroopa Liit peab taas muutuma suveräänsete rahvusriikide liiduks. Me peame riigi ja rahvana näitama, et me ei soovi Euroopa Liidus lahustuda, föderaliseeruda, multikultuuristuda. Peame tõestama, et suudame jääda ellu ja alles. Peame tundma, et oleme väärikas ja iseseisev rahvas, kes kunagi ei anna alla ega saa kellekski teiseks,“ ütleb Helme, kes on valmis seisma Eesti rahvuslike huvide ja eesti rahva otsustusõiguse eest Euroopas.

„Loodust ja keskkond tuleb hoida, aga Euroopast pealesunnitud rohepöördele tuleb vastu seista. Roheäärmuslus teeb meid vaeseks, allutab meid roheideoloogia diktatuurile, lõhub ära toimiva majanduse ega hooli inimestest ja elukeskkonnast.“

Helle-Moonika Helme rõhutab, et Euroopat laastav ja kõiki Euroopa rahvaid alandav immigratsioonipoliitika peab lõppema. „Euroopa peab kuuluma eurooplastele, mitte olema kõigi maailma rändrahvaste kodu. Immigrantide laialijagamist liikmesriikide vahel ei tohi olla, illegaalid tuleb saata tagasi sinna, kust nad tulid. Euroopa ülesanne on kaitsta oma kodu, kaitsta oma piire ja tugevdada julgeolekut.“

Lõpp tuleb teha ülereguleeritud sisuga eurodirektiividele, leiab Helme. „Direktiiv ei tohi halvendada Eesti ega ühegi teise liikmesriigi kodanike elukorraldust. Eesti rahvas teab ise kõige paremini, mis on meile hea ja kuidas me elada soovime. Maksupoliitika peab jääma liikmesriikide pädevusse. Eesti peab ennekõike seisma oma iseseisva majanduse eest. Tugeva iseseisva majandusega liikmesriigid on tugeva Euroopa Liidu alus.“

Helme sõnul tuleb teha lõpp Euroopa Liidu keskvõimu pürgimusele kehtestada liikmesriikides ideoloogiline kontroll. „Sõna- ja mõttevabadust ei tohi alla suruda sallivuse või poliitkorrektsuse ettekäändel. Eesti põhiseadus sätestab, et tsensuuri ei ole. Mina Eesti kodanikuna täidan Eesti põhiseadust. Seisan Euroopas Eesti eest!

Lisaks poliitikuametile on Helle-Moonika Helme ka muusik ja väikeettevõtja turismi alal. Tal on omandatud magistrikraad Eesti Muusikaakadeemias, lisaks on ta läbinud TTÜ majandusarvestuse kursused. Ta on valitud Tallinna linnavolikokku, kus ta on EKRE fraktsiooni liige. Helle-Moonika Helme on ka EKRE juhatuse liige, Riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees, EKRE Naisühenduse aseesimees ja EKRE Kristlaste Ühenduse aseesimees. Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda kuulub ta selle loomisest alates. Ta on abielus, kolme lapse ema.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kogemus meie veebisaidil. Küpsised võimaldavad meil analüüsida meie veebisaidi liiklust. Me ei kasuta küpsiseid reklaamide näitamiseks ega muuks Lehte külastades nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt minimaalsetele küpsiste veebiliikluse analüüsiks kasutamise reeglitele.