Anti Poolamets

Anti Poolamets

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige

Nr. 103

Anti Poolamets: kõik riigid peavad saama kontrollida oma piire ja immigratsiooni

Riigikogu liige Anti Poolamets on seisnud juba mitukümmend aastat selle eest, et Eesti rahvusriiki, suveräänsust ja majandust kaitstaks globalismi surve vastu. Selles on olnud talle abiks Tartu Ülikoolist saadud juristi ja ajaloolase haridus ning pikaajaline töö riigiõiguse õppejõuna.

Poolamets teab hästi, kuidas Brüsseli masinavärk toimib. Ta on Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige ning aastatel 2022–2023 ka sama komisjoni aseesimees. Lisaks oli ta XIV Riigikogu (2020–2021) põhiseaduskomisjoni esimees.

Poolamets leiab, et Euroopa Parlamendis tuleb arendada koostööd teiste Euroopa rahvuslike erakondadega, et seista vastu globalistide ohtlikule poliitikale.

„See tähendab liikmesriikide suveräänsuse kaitsmist, massiimmigratsiooni vastu võitlemist. Kui islami sissetungi pidama ei saada, kaob Lääne- ja Põhja-Euroopa riikides turvatunne lõplikult ning sellel on tõsised tagajärjed ka Eesti julgeolekule,“ ütleb ta.

Poolamets kavatseb erilise tähelepanu alla võtta Ida- ja Kesk-Euroopa riikide koostöö arendamise. „Poolast Rumeeniani tuleb üles ehitada riikide blokk, kes suudaks seista vastu nii Vene imperialismile kui ka massiimmigratsioonile. Tahan Euroopa rahvuskonservatiivide hulgas Eesti hääle kõlama panna,“ ütleb ta.  

„Samuti pean väga oluliseks ausa informatsiooni jagamist Euroopa Liidu kohta. Tahan pakkuda alternatiivi peavoolumeedias aastaid tehtud globalistlikule propagandale, mis tegeleb massiimmigratsiooni ülistamise, LGBT ajupesu ja kliimapaanika külvamisega. Eesti rahvas on terve sajandi võidelnud kommunismiga ja selle kaks korda seljatanud. Usun, et eestlased suudavad ka praeguse uusmarksismi laine tagasi tõrjuda.“     

Poolametsa sõnul peab Euroopa Liit minema tagasi liikmesriikide vabatahtliku ja võrdse koostöömudeli juurde, kus suurriigid ja Euroopa Komisjon ei suru väiksematele riikidele jõuga oma tahet peale.

„Koostööd saab teha ka rahvusvahelisi lepinguid sõlmides, mitte tuhandete, üle meie peade vastu võetud keskvõimu direktiividega käsumajandust juurutades.

Kõik riigid peavad saama kontrollida oma piire ja immigratsiooni. Mistahes kvootide abil pagulaste kaelamäärimine tuleb välistada.“

Poolamets leiab, et Euroopa Komisjoni tohutut võimu tuleb koomale tõmmata. „Me peame hakkama Eestile otsustusõigust tagasi võtma. Kõik liikmesriigid peaksid ütlema selge ei võimu jätkuvale ülekandmisele EL-i. Prantsusmaa ja Saksamaa on teinud ettepaneku liikmesriikide vetoõiguse kaotamiseks välis- ja maksupoliitika valdkonnas. Oht Eesti suveräänsusele on väga tõsine,“ ütleb Poolamets.

„Euroopa Parlament peaks muutuma parlamentide vaheliseks ühenduseks, kus iga liikmesriigi hääl oleks võrdse kaaluga. Kui asju otsustatakse üle meie peade, siis ei tehta seda enam Eesti rahva huve silmas pidades. Heaks näiteks on nn rohepööre,  mis ei ole mitte roheline, vaid ebateaduslikele väidetele tuginev sotsialistlik plaanimajandus. Inimtekkelise kliimasoojenemise müüt ja sellele tuginevad väärotsused lammutavad suure kiirusega Eesti energeetikat ja konkurentsivõimet. Euroopa Liidu kliimaregulatsioonid tuleks saata otseteed paberihunti. Selle asemel nõuan maaelu toetamist. Just see peaks olema päriselt rohelise poliitika sisuks.“


Poolamets on olnud Riigikogus külaliikumise toetusrühma üks eestvedajaid ning ta peab hädavajalikuks seista Euroopa Liidus Eesti põllumeeste võrdse kohtlemise eest.  Poolamets ütleb, et talle meeldib maaelu – ta on aastaid tegelenud hobusekasvatuse ja mõisa restaureerimisega.

Poolamets on hästi kursis ka julgeoleku ja riigikaitse temaatikaga. Ta on Kaitseliidu liige aastast 1991 ja õpetanud kümmekond aastat gümnaasiumiõpilastele riigikaitset.

 

 

 

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada teile parim kogemus meie veebisaidil. Küpsised võimaldavad meil analüüsida meie veebisaidi liiklust. Me ei kasuta küpsiseid reklaamide näitamiseks ega muuks Lehte külastades nõustute küpsiste kasutamisega vastavalt minimaalsetele küpsiste veebiliikluse analüüsiks kasutamise reeglitele.